Taani arendajad tutvusid Eesti suurimate puitmaja-tootjatega

8.-10. juunil külastas Eestit Taani delegatsioon, kelle arhitektidele ja arendajatele tutvustasime Eesti puitmajatehaste tippklassi. Oma ukse avasid Eesti suurimad majatehased Harmet ja Kodumaja ning Welement ja Peetri Puit, kelle tehaste automatiseerituse tase on eeskujuks teistelegi majatootjatele.

Lisaks tutvustasime delegatsioonile referentsobjekte, mis näitavad puitehituse omapära, võimalusi ja uuenduslikkust. Saue vallavanem võõrustas külalisi auhindadega pärjatud ristkihtpuidust Saue vallamajas ning Peetri Puit tutvustas vastvalminud Põlva neljakordset CLT kortermaja. Timbeco Woodhouse andis külastajatele ülevaate tehaseliste fassaadielementidega värskelt renoveeritud Saue kortermajast.

Tagasiside põhjal on hea meel tõdeda, et suutsime taanlasi positiivselt üllatada, jagades oma teadmisi ja kogemusi puitehituse kohta. Külalised said palju informatsiooni nii modernse puitmajatööstuse kui ka meie enda ajaloo kohta. Lisaks tutvuti Eesti arhitektuuriga läbi giidituuri Kalamajas ja Noblessneris, viimase pärliks oli Iglusauna elamus.

Taani delegatsioon vastvalminud neljakordse puidust kortermaja ees. Foto: Karl Markus Antson
Taani delegatsioon vastvalminud neljakordse puidust kortermaja ees. Foto: Karl Markus Antson

Võõrustamise üks eesmärkidest oli luua uusi kontakte ja sild Eesti-Taani vahel, et propageerida puidust ehitamist Taanis ning ühtlasi avada turg meie enda majatootjatele.

Suur tänu EAS’ile ja Eesti saatkonnale ürituse kaaskorraldamise eest!

Vaata rohkem pilte meie sotsiaalmeedia kontolt.

Taani delegatsioon Harmeti tehases. Foto: Karl Markus Antson
Taani delegatsioon Harmeti tehases. Foto: Karl Markus Antson

Taani delegatsiooni võõrustamist toetas Eesti puitmajaklastri projekt läbi EASi klastrite arendamise meetme, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.