Räpinast saab kevadel palkehituse pealinn

23.-25. mail kogunevad Räpinasse ja lähiümbrusesse palkehituse spetsialistid maailma eri paigust. Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi raames toimub rahvusvaheline palkehituse konverents „Taaselustades pärandit“.

Woodhouse Estonia kutsub palkehituse huvilisi ja professionaale – meistreid, insenere, arhitekte, eksperte – külastama Lõuna-Eestit ja osalema rahvusvahelisel palkehituse konverentsil ning elama kaasa käsitöö palkmajaehitajate meistrivõistlusele. Konverents toob kokku sadakond oma ala spetsialisti ning kahepäevane programm pakub osalejatele erinevaid teemasid alates arhitektuurist ja palkhoonete ehitamise tehnikatest kuni vanade puithoonete renoveerimislahendusteni. Külas on spetsialistid üle maailma – stereotoomia eestvedaja Patrick Moore (Kanada), palkehituse meister George Fuller (Norra), Pariisi Jumalaema kiriku taastaja Jackson DuBois (USA), arhitekt Cathrin Berg-Heggenes (Norra) ja mitmed teised.

Konverentsile eelneb puitehituse pärandi nädal, mille raames viiakse läbi erinevaid puitehitusega seotud töötube ning on võimalus osaleda külastusprogrammides: näiteks tutvuda Oleviste kiriku ajalooliste massiivpuitkonstruktsioonide ja Tallinna kaasaegsemate puithoonete referentsidega, külastada majatehaseid ning näha erinevaid Lõuna-Eesti suitsusaunasid.

RMK õppeklass - Vipson Projekt OÜ käsitöö palkmaja. Foto: Maris Tomba
RMK õppeklass – Vipson Projekt OÜ käsitöö palkmaja. Foto: Maris Tomba

Euroopa kultuuripealinna tiitel on 2024. aastal Eesti tippsündmus, mille raames tuuakse läbi eriilmeliste sündmuste inimesteni uut teadmist ja juurde õppimise võimalusi. „Sama ka palkehituse konverentsi ja võistlusega – see on palkehituse ringkonna jaoks esmakordne selletaoline kogunemine Eestis, kus pakume asjahuvilistele sisukat programmi, põnevaid temaatilisi külastusi ja praktilisi töötube. Kultuuripealinna läbiv sõnum on jutustada Ellujäämise Kunstide lugu. Palkmajade ehitus sobib sellesse suurepäraselt. Soovime läbi konverentsi hoida ja edasi kanda meie palkmajade ehitamise kunsti, esivanemate ehitustraditsioone ja killukesi Lõuna-Eesti kultuurist. Kõik on oodatud sellest osa saama,“ kommenteeris konverentsi olulisust Eesti suurima käsitöö palkmaju ehitava ettevõtte Hobbiton OÜ juhatuse liige Andrus Prangli.

Konverentsi lõpetab laupäeval 25.mail toimuv palkmajaehitajate meistrivõistlus, kus võtavad mõõtu palkmajaehitajad Eestist ja välismaalt. Võistlejad peavad kiirust ja parimat tehnikat näitama palkmaja olulisemate konstruktsiooni osade – nurgatapi ja vara – valmistamisel. Võistluse võidab ülesande lühima ajaga ning korrektseimalt teostanud võistleja. Vaatemänguline võistlus toimub Räpina südames, Räpina mõisapargis ning on pealtvaatajatele tasuta.

Konverentsipileti saab soetada läbi korraldaja kodulehe: www.woodhouse.ee/conference või Piletilevist.

Rohkem infot: www.woodhouse.ee/conference

Palkmajaehitajate konverents ja võistlus on osa Räpina Hea Kodu päevadest, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Konverentsi ametlik keel on inglise keel!