Referentsid

Treet

Kõikide Kodumaja ettevõtete tegevuse missiooniks on pakkuda kindlustunnet ja meeldivat koostööd oma ambitsioonide elluviimisel. Mis eristab Kodumaja ettevõtteid: Spetsialiseerumine elamuehitusele elementmajadest moodulid, mis on meie klientide jaoks suurema paindlikkusega projektide elluviimisel ning klientide soovide ja nõuete integreerimisel, võrreldes meie peamiste konkurentidega.

Kortermajad
Moodulmajad

“Treet” on 14-korruseline puidust korterelamu, mis valmis 2015. aasta detsembris Norras. Kõrgusega 52,8 meetrit oli see aastaid maailma kõrgeim puitehitis.

Treet on valmistatud liimpuidust sõrestikusüsteemist ja integreeritud kokkupandavatest ehitusmoodulitest. Kõik  põhilised kandekonstruktsioonid on puidust: sõrestikuna kasutatakse liimpuitu. CLT-d kasutatakse liftišahtide ja treppide jaoks. Hoone moodulid on valmistatud puitkarkassist. Kuusk on peamine, mida projekti puitosade valmistamiseks kasutatud on. Kaks sisetekki ja ka katusetekk on betoonist. Fassaadides on kasutatud Corteni terast ja klaasi.

Iga hoonemoodul/korter vastab Norra standardiga NS 3700:2010 kehtestatud passiivmaja standardile.

“Treeti” kokkupanek seisnes valdavalt elementide kohapeal paigaldamises. Hoone merelähedus võimaldas tõsta ehitusmooduleid peaaegu otse kaubalaevalt ehitusplatsile.

Asukoht
Bergen, Norra
Info
Aasta:
2015
Arhitekt:
Per Reigstad / Marina Trifkovic (Artec AS)
Insener:
Kodumaja Projekteerimise OÜ
Pindala:
5830 m2
Tunnustused
Aasta Tehasemaja 2016
Viited