Eesti Puitmajaliitu juhib sektori raskekahurvägi!

Eesti Puitmajaliit valis uue juhatuse ning järgmisel kahel aastal juhib katusorganisatsiooni mitme liikme võrra kasvanud juhatus. Varasema viie liikme asemel seitse puidust tehasemajadega tegeleva ettevõtte esindajat. Juhatusse on teiste seas kaasatud ka sektori suurimad ettevõtted. Kes nad on ja kuidas plaanivad organisatsiooni lähiaastatel arendada?

Liidu liikmetel on ehitusturul pikaajalised kogemused ning meie toodang – Eesti puidust tehasemaja – on üks suurimatest Eesti riigi eksporditulu allikatest. Vaatamata väljakutsuvatele aegadele eksporditi puitmaju möödunud aastal üle poole miljardi euro, millega on väike Eesti jätkuvalt Euroopa suurim puitmajade eksportöör. Puitmajaliit on seadnud järgnevateks aastateks mitmeid kõrgeid eesmärke, sealhulgas kasvatada sektori käivet oluliselt – sihiks 1 miljard eurot – ning tuua sektorisse juurde ligikaudu 2000 uut kvalifitseeritud töötajat.

Juhatus valis esimeheks varasemalt mitu koosseisu Liidu eesotsas olnud KMT Prefab OÜ juhatuse liikme ja ettevõtte juhi Martin Talts’i ning aseesimeheks Eesti suurima moodulmajatootja Harmet OÜ juhatuse liikme ja tegevjuhi Alo Tamm’e.

Martin Talts – KMT Prefab OÜ

Martin Talts kinnitas, et tal on suur au jätkata Puitmajaliidu juhatuses ja seda nüüd ka esimehe rollis. “Eesti puitmajasektoril on palju ambitsiooni ning meil on väga toimekas erialaliit, kes kõigi liikmetega koostöös on paika pannud korraliku kasvu- ja mainekujundusstrateegia. Olen aastakümneid konsolideerinud erinevaid turuosalisi: nii kolleege ja konkurente, kui tarnijaid, teenusepakkujaid ning riigivõimu esindajaid. Sedasama osapoolte sidumiste tööd on vaja jätkata ning mul on hea meel, et kolleegid liidus ja juhatuses mind selleks usaldasid.”

Alo Tamm sõnas üldkoosolekul, et kuigi ettevõtete suurused ja tegevussuunad võivad liidus olla küllaltki erinevad, peab üldjoontes rinda pistma sarnaste väljakutsetega – tootearendus, tootlikkuse tõstmine, jätkusuutlikkus ja tööjõuvajadus. “Usun, et suudan uue liikmena tuua juhatusse uusi mõtteid ning aidata tõsta liidu olulisust. Puitmajaliitu kuulumine peab olema ettevõtetele oluliseks kvaliteedimärgiks!”

Alo Tamm - Harmet OÜ
Alo Tamm – Harmet OÜ

Uusi juhatuse liikmeid on veelgi. Indrek Rehme (Kodumaja) toob juhatuse arutelulaua taha eksportturgudel konkurentsivõime ja eeliste kasvatamise, Lauri Tuulberg (Welement) on võtnud rolli ehituse produktiivsuse tõstmiseks – protsesside automatiseerimine ja digitaliseerimine. Priit Kallas (Iglucraft), kellel on laialdaselt turunduse ja brändi ülesehitamise kogemusi, aitab sektoril luua strateegilist kuvandit. Endised juhatuse liikmed, Siim Leisalu (Timbeco) ja Andrus Prangli (Hobbiton), jätkavad teemadega nagu sektori kvalifitseeritud tööjõud ning traditsiooniliste ehitusviiside (palkehituse) hoidmine.

Juhatus pingutab tervikuna selle nimel, et ühistegevuste mõjul kasvaks sektori eksport ja tootlikkus. Üheks prioriteediks on sealhulgas seatud ka sektorispetsiifilise haridusvaldkonna kujundamine, kuna ettevõtete kasvu realiseerumiseks vajame sektorisse juurde vähemalt 2000 uut töötajat.

Eesti Puitmajaliidu juhatuse 2023-2025 perioodi koosseis:

  • Martin Talts (KMT Prefab OÜ) – juhatuse esimees
  • Alo Tamm (Harmet OÜ) – juhatuse aseesimees
  • Siim Leisalu (Timbeco Woodhouse OÜ)
  • Indrek Rehme (Kodumaja AS)
  • Lauri Tuulberg (Welement AS)
  • Andrus Prangli (Hobbiton OÜ)
  • Priit Kallas (Iglucraft)

Eesti Puitmajaliit on sektori ehk puidust kokkupandavate ehitiste tootmise ja ehitamisega tegelevaid ettevõtteid ühendav katusorganisatsioon, mis asutati 1999. aastal. Liitu kuuluvad täna kõik suuremad majatehased koos sektori peamiste tarneahela- ja koostööpartneritega. Käesoleval hetkel kuulub liitu 69 ettevõtet, kellest 37 on põhiliikmed – element- ja ruumelementmajade tootjad, käsitöö- ja masintoodetud palkmajade esindajad, ristkihtpuidust hoonete ja aiamajade tootjad ning arhitektid ja insenerid.