Wood4Youth “Staarinseneri” võit läks Saksamaale!

Märtsikuu eelviimasel nädalal toimus 10. korda Tallinna Tehnikaülikooli tudengite poolt korraldatav sündmus BuildIT, mis koosnes konverentsipäevast ning võistlus- ja karjääripäevast. Woodhouse Estonia pani ülikooli- ja gümnaasiuminoored proovile puidust tornmaja ehitamises.

2-4 liikmelised meeskonnad, kelle kasutatavaks ehitusmaterjaliks olid erinevas mõõdus puidust pulgad ning erinevad kinnitusvahendid, pidid loovust ja inseneritaipu kasutades modelleerima 1 meetri kõrguse tornmaja mudeli, mis peaks vastu võimalikult suurele horisontaalkoormusele. Kaks tundi kestnud mõõduvõtu võitis 8 meeskonna konkurentsis 4-liikmeline üliõpilaste võistkond Saksamaalt. 

BuildIT 2024 - Woodhouse Estonia staarinseneri võistlus
BuildIT 2024 – Woodhouse Estonia staarinseneri võistlus

Võitjatele pani auhinna välja Iglucraft – mõnus saunaõhtu Noblessneri Iglupargis! Saksa tudengid pidid seekord küll koju kiirustama, kuid lubasid kindlasti tagasi tulla oma väljateenitud auhinda nautima.

Eesti Puitmajaliidule on see juba kolmas kord toetada BuildIT tudengivõistlust. Ikka eesmärgiga populariseerida puitehituse ja inseneeria valdkonda. Et üha enam noori tunneks huvi puidu kui taastuva ja keskkonnasäästliku ehitusmaterjali vastu ning oleksid tulevikus need insenerid, kes loovad ehitussektoris innovaatilised ja jätkusuutlikud lahendused.

BuildIT 2024 Staarinseneri võistluse võitjad. Foto: BuildIT
BuildIT 2024 Staarinseneri võistluse võitjad. Foto: BuildIT

BuildIT võistluse korraldamist toetas osaliselt Wood for Youth projekt, mida rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist Interreg Central Baltic Programme 2021-2027.