Timbeco ja Arcwood tõid ettevõtlus-auhinnad puitmaja-sektorisse

EASi ja Kredexi ühendasutus koos Tööandjate Keskliiduga kuulutasid 13.oktoobril pidulikult välja aasta parimad ettevõtted. Puitmajatööstus oli esindatud pereettevõtte ja kestliku ettevõtte kategoorias, kus lavale kutsuti Peetri Puit OÜ ja Timbeco Woodhouse OÜ.

“Ettevõtluse auhind 2022” ja “Konkurentsivõime edetabel 2022” konkursside võitjad kuulutati uhke tseremoonia saatel välja äsja avatud Tallinna Muusika- ja Balletikoolis. Selgusid aasta ettevõte, aasta noor ettevõtja ning tunnustati silmapaistvaid firmasid mitmes kategoorias. Teistest enam oli põhjust rõõmustada just puitmajatööstusel, sest tunnustuse said parima kestliku ettevõttena Timbeco Woodhouse OÜ ja aasta pereettevõttena Peetri Puit OÜ.

Kestliku ettevõtte tiitli eesmärk on tunnustada Eesti ettevõtteid, kes pööravad ettevõtteüleselt tähelepanu kestlikule arengule. Kandideerida said ettevõtted, kes on rakendanud ringmajanduse, rohepöörde ja kestlikkuse põhimõtteid oma protsessides, kes on kaasa aidanud rohepöörde tutvustamisele ja teadvustamisele viimase kolme aasta jooksul ning rakendanud tehnoloogilisi ja/või organisatsioonilisi uuendusi.

Kestliku ettevõtte tiitli laureaadiks valiti puitmajatootja Timbeco Woodhouse OÜ ning auhinna andis üle Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esinaine Kai Realo. Timbeco Woodhouse OÜ juhatuse liige ja müügiosakonna juht Tõnis Vaiksaar avaldas tiitli eest tänu kogu ettevõtte nimel. „Eriti soovime tänada oma töötajaid, kes on võimaldanud ettevõttel nii pikalt ja edukalt toimetada ning kannavad meiega ühiseid väärtusi.“ Vaiksaare sõnul väärivad kiidusõnu kindlasti ka Timbeco head partnerid-kliendid ning konkurendid, kes innustavad ettevõtet paremini tegutsema ja pingutama. „Aitäh konkursi korraldajatele kestliku ettevõtte kategooria avamise eest. Tore on seda tiitlit esimesena Timbeco poolt üle võtta ning lubame ka edaspidi pingutada ning pakkuda head konkurentsi teistele ettevõtetele,“ kinnitas Vaiksaar auhinnagalal.

Pereettevõtte kategoorias tunnustatakse neid, kes on läbi perekeskse juhtimise ja valitsemise panustanud jätkusuutlikult Eesti majandusse, ühiskondlikku arengusse ning ettevõtjaliku meelelaadi kasvatamisse noorte hulgas. Nominendiks sai esitada ettevõtteid, kes on edukalt kaasanud erinevatest põlvkondadest pereliikmeid firma juhtimisse. Aasta pereettevõtte tiitli andis üle EASi ja Kredexi ühendasutuse juhatuse esimees Lauri Lugna.

Ettevõtluskonkursi parimad koos peaminister Kaja Kallasega. Foto: EASi ja Kredexi ühendasutus
Ettevõtluskonkursi parimad koos peaminister Kaja Kallasega. Foto: EASi ja Kredexi ühendasutus

Aasta pereettevõte 2022 on Arcwood/Peetri Puit ning auhind anti üle isa-poeg Peeter ja Raido Peedomaale. Ettevõtte juhi Peeter Peedomaa sõnul on aasta pereettevõtte tiitel kahtlemata suur au ja tunnustus ning selle tunnustuse osalised on vaieldamatult kogu Peetri Puit OÜ/Arcwood töötajaskond. „Osa meie edusse on andnud lisaks praegustele kolleegidele ka kunagised töötajad, kelle abiga oleme 20 aastaga jõudnud just sellesse positsiooni nagu hetkel oleme.“ Rolli mängivad Peedomaa hinnangul ka ettevõtte pikaajalised koostööpartnerid, kelle usaldus on võidetud koostööaastate jooksul. „Tunnustustel on alati positiivne ja edasiviiv mõju. Kui tekivad sellised raskemad hetked ja motivatsioon raugeb, siis on alati hea hetkeks peatuda ja mõelda, mis on saavutatud. Nendel hetkedel kindlasti erinevad tunnustused, sealhulgas ka värskelt saadud „Aasta pereettevõte“ annavad lisamotivatsiooni edasi liikumiseks,“ väärtustas Peedomaa saadud tiitlit.

Aasta pereettevõte 2022 on Arcwood/Peetri Puit. Foto: EASi ja Kredexi ühendasutus
Aasta pereettevõte 2022 on Arcwood/Peetri Puit. Foto: EASi ja Kredexi ühendasutus

Konkursi kokkuvõtteks on sobilik meenutada President Alar Karise tervitussõnavõtus kõlanud palvet hoida ettevõtlikku vaimu, sest riik saab olla nii tugev kui on tema ettevõtted!

EASi ja Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Ettevõtluse auhind 2022“ parimad:

  • Aasta ettevõte ja eksportöör  – laevaehitusettevõte Baltic Workboats AS
  • Aasta innovaator – biotehnoloogiaettevõte Solis BioDyne OÜ
  • Aasta pereettevõte – puidutööstusettevõte Peetri Puit OÜ
  • Aasta kestlik ettevõte – puitmajatootja Timbeco Woodhouse OÜ
  • Aasta välisinvestor – kõrgtehnoloogiline elektroonikatööstusettevõte Incap Electronics Estonia AS
  • Aasta turismiedendaja – rahvusvaheline fotomuuseum Fotografiska(Fotograafia Tallinn OÜ)

Ettevõtluse auhind on kõrgeim riiklik tunnustus ettevõtetele. EASi ja KredExi ühendasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatav Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss toimus tänavu 27. korda.