Sõida saarele! Puitmajasõprade suvekonverents 2022

Augustikuu lõpp on puitmajasektori ettevõtete jaoks traditsiooniline kohtumisaeg. Ühiselt vahetatakse mõtteid sektori arengutest suvisel Puitmajasõprade suvekonverentsil, mis peeti sedapuhku Kihnu saarel.

Eesti Puitmajaliit koos klastriga on puitmajasektori ühisüritust korraldanud alates 2012.aastast ning selle aja jooksul on see saanud oma tänase formaadi, kus teadmiste- ja kogemuste jagamine põimitakse suviselt mõnusa äraolemise ja sportlike ühistegevustega. Puitmajasõprade suvekonverents on suunatud Eesti Puitmajaliidu ja klastri liikmetele, sektori headele toetajatele ja koostööpartneritele ning puitmajahuvilistele.

Suvekonverentsi programmis oli teemadering lai ning valdkonnad suunatud majatootmises kasutatavatele materjalidele, seadmetele ja insenertehnilistele lahendustele. Lisaks toodete ja ettevõtete spetsiifilistele ülevaadetele jagas majatehase arengulugu ja „oma toote“ väljatöötamise kogemust ka Mateki tegevjuht Sven Mats. Majatootjate endi kogemuslugude jagamine kolleegidega on alati olnud põnev kuulamine ja nii ka seekord.

Ettekannete programmi on alati põimitud ka aktuaalset teemat või mõtteainet pakkuv külalisesineja. Kihnus jagas osalejatele maailmamajanduse arenguid SEB analüütik Mihkel Nestor, kellega koos arutleti ka puitmajasektori väljavaateid pidevalt muutuvas finantsolukorras. Programmi lõpetas Kaitsepolitseiameti Lääne osakonna juhataja Veiko Germann KAPO rollist riigi kaitsmisel ja seadusliku korra tagamisel.

Puitmajasõprade suvekonverents 2022 Kihnus - Mihkel Nestor. Foto: Elar Vilt/Puitmajaliit
Puitmajasõprade suvekonverents 2022 Kihnus – Mihkel Nestor. Foto: Elar Vilt/Puitmajaliit

Sel aastal osales Puitmajasõprade suvekonverentsil üle 80 inimese, kelle seas esimest korda ka Finnlog OÜ juhatuse liige ja müügijuht Kuldar Arro. „Väga tore oli erinevaid ettekandeid kuulata ja kaasa mõelda, kuidas puitmajasektorit veelgi jõulisemalt arendada. Majatehaste kolleegidelt õppimine ja kogemuste vahetamine on ülioluline ja koostööd edasiviiv jõud,“ väärtustas Arro üritusel osalemist. „Eriti põnev oli kuulata Mihkel Nestori majandusteemalist ülevaadet ja Sven Matsi kogemuslugu Mateki arenguteest,“ lisas Arro ning kiitis Puitmajaliidu meeskonda. „Suur tänu korraldajatele väga vahva ürituse eest! Loodan ikka osaleda ka järgmisel aastal!“

Puitmajasõprade suvekonverents 2022 Kihnus. Foto: Elar Vilt/Puitmajaliit
Puitmajasõprade suvekonverents 2022 Kihnus. Foto: Elar Vilt/Puitmajaliit

Konverentsi ettekanded:

  • „Olukorrast maailmamajanduses“ – majandusanalüütik Mihkel Nestor (SEB)
  • „Ohutu, töökindel ja keskkonnasõbralik elektripaigaldis kui kvaliteetse Eesti puitmaja tegelik vundament“ – Sven Sommer (ABB AS)
  • „Developments in Norwegian market“ – Bjørn Ole Volden (Hunton Fiber AS)
  • Majatehase kogemuslugu – Sven Mats (Matek AS)
  • „Järgmise põlvkonna membraanid“ – Lauri Pärnamets (Riwega)
  • „Rocko seinaplaadi tutvustus“ – Karl Bilder OÜ
  • „Rothoblaas 101“ – Orm-Gregori Joost (Rothoblaas)
  • „Spioonide ja riigireeturite tabamisest Eestis“ – Veiko Germann (KAPO)

Eesti puitmajasõprade suvekonverentsi korraldavad Eesti Puitmajaklaster ja Eesti Puitmajaliit MTÜ. Konverentsi korraldamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Eesti puitmajade ekspordiklastri projekti raames.