Selgusid osavaimad noored ehituspuusepp-puitmajaehitajad!

Pärnumaa Kutsehariduskeskuses toimus 11.-12.mail kutsemeistrivõistlus Noor Meister, kus võistkondliku võistluse raames võtsid kutseõppeasutuste noored teineteisega mõõtu. Parimateks ehituspuusepp-puitmajaehitaja ülesande sooritajateks hinnati Tallinna Ehituskooli õpilased.

Võistluse eesmärk oli võimaldada kutseõppeasutuste ehitusvaldkonna õpilastel näidata oma kutseoskusi, selgitada välja Eesti parimad õpilased puitmajaehitaja ja ehituspuusepa erialal, propageerida puitehituse eriala ja tööd puitmajatehastes ning tõsta kutsehariduse mainet.

Ehituspuusepp-puitmajaehitaja kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes puitmajaehitaja, ehituspuusepa, puitkonstruktsioonide ehituse õppekavadel. Võistelda said noored, kes on kantud 2022/23 õppeaastal kutseõppeasutuse õpilaste nimekirja või on lõpetanud tasemeõppe 2021/22 õppeaastal.

Võistlustöö koosnes kolmest osast, mille jooksul pidi valmistama massiivpuidust puit-puit tappliidetega kandekonstruktsiooni, soojustuse ja viimistlusega tehaselise seinaelemendi ning viimaks seinaelemendi massiivpuit konstruktsioonile kinnitama.

Noor Meister 2023 - ehituspuussepp ja puitmajaehitaja. Foto: Woodhouse Estonia
Noor Meister 2023 – ehituspuusepp ja puitmajaehitaja. Foto: Woodhouse Estonia

Töödes hinnati töö teostuse täpsust ja korrektsust, sh ka töökoha korrashoidu. Olulised olid ka võistlusülesande lahendamiseks vajalikud erialased teadmised ja oskused nt joonistelt info lugemine, märkimine ja mõõtmine, käsi-ja elektriliste tööriistade käsitlemine ning nendega puitmaterjalide töötlemine ning ohutustehnika järgmine.

Noor Meister ehituspuusepp-puitmaja ehitaja võistluse tulemused:

1. koht Mauri Villmann ja Markus Vihul – Tallinna Ehituskool

2. koht Margo Jagant ja Timo-Steven Allmäe – Rakvere Ametikool

3. koht Aron Aun ja Janno Juurik – Pärnumaa Kutsehariduskeskus

Palju õnne noortele meistritele ja suur tänu osalemast!

Noor Meister 2023 ehituspuusepp ja puitmajaehitaja kutsemeistrivõistluse võitjad. Foto: Woodhouse Estonia
Noor Meister 2023 ehituspuusepp ja puitmajaehitaja kutsemeistrivõistluse võitjad. Foto: Woodhouse Estonia

Suur tänu kõigile abivalmitele toetajatele: EstNor (seinaelemendi tootmisjoonised, võistluse materjal ja palju muud toetavat), ESSVE (kinnituslahendused), Puumarket (võistluse materjal), Arcwood (võistluse materjal), Tervemaja (võistluse materjal).

Eriline kiitus ka võistluse peakohtunikule ja võistlusülesande koostajale Andres Veel (Hiiumaa Ametikool) ning kohtunikele Elar Vilt (Woodhouse Estonia) ja Kaur Kumer (Harmet OÜ).

Meil on hea meel iga noore spetsialisti üle, kes tunneb huvi ja leiab tee puitmajasektorisse!

Noor Meister kutsemeistrivõistluse korraldamist toetas osaliselt Eesti puitmajade ekspordiklastri projekt, mida rahastatakse EASi klastrite meetmest, mida toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.