Rothoblaas jagas puitehituse kompetentsi

Rahvusvahelise ulatusega ehituslahenduste tarnija Rothoblaas korraldas novembri lõpus Itaalias puitehituse spetsialistidele suunatud massiivpuidu teemalise seminari, mille programmist võtsid  osa ka puitmajaklastri liikmete esindus.

Rahvusvaheline ettevõte Rothoblaas on kogu maailmas tuntud kõrgtehnoloogiliste lahenduste tarnija puiduehitustööstusele, kelle tootevaliku eesmärk on rahuldada kõiki puidust ehitamise vajadusi – vundamendist katuseni. Kokku on Rothoblaasi esindusi 80 riigis ning ettevõttes töötab üle 400 puidu spetsialisti, sealhulgas Baltimaades 4 pühendunud tehnilist müügiagenti.

Rothoblaasi poolt korraldatud seminari näol oli tegemist puitehituse professionaalile suunatud kogunemisega, et jagada ühiselt väärtuslikke teadmisi, kogemusi ja kontakte puit- ja ehitustööstuses. Programmi sisuks oli massiivpuiduga seotud trendid ja tehnoloogia. Seminariprogrammi Rotho-kooli (ingl. Rotho-School) on Rothoblaas korraldanud juba 2007 aastast, mis igal aastal võõrustab rahvusvahelisi spetsialiste ehitusettevõtetest, ülikoolidest ja uurimiskeskustest. Käsitletavad teemad olid sel korral kinnituslahenduste, tulekindluse ja akustikaga seonduv ning peaasjalikult massiivpuidu vaatenurgast.

Rothoblaas 5th Mass Timber Seminar. Foto: Rothoblaas
Rothoblaas 5th Mass Timber Seminar. Foto: Rothoblaas

Rothoblaasi tehniline müügiagent Orm-Gregori Joost peab korraldatavat koolitust oluliseks just seetõttu, et korraga kohtuvad arhitektid, insenerid, ehitajad ning teised ehitussektoriga seotud huvigrupid. „Osalejate ühiseks eesmärgiks on puidu kasutamise suurendamine ehituses, mille tulemusena väheneb uute ja renoveeritavate hoonete ökoloogiline jalajälg. Piirangute kiuste muutub seminar aasta-aastalt aina rahvusvahelisemaks ja populaarsemaks. Siiani oleme koolitanud ca kahte tuhandet inimest 30nest riigist,“ lisas Joost.

Sellist laadi seminari- ja konverentsikülastused on suurepärased võimalused puitehituse valdkonnas töötavatel inimestel oma teadmisi puitehituse tulevikutrendidest suurendada ning kontaktvõrgustikku laiendada. Seminaril osalenud TEMPT OÜ arhitekt Mihkel Urmet peab oluliseks, et puitehituse valdkonnas töötavad spetsialistid ennest igakülgselt täiendada saaks. „Rothoblaasi korraldatud seminari programm oli väga sisukas oma teemakäsitluse poolest. Samuti hea võimalus väliskolleegidega tutvumiseks ja ühiseks kogemuste vahetamiseks.“ Lisaks kutsub Urmet ehitussektori ettevõtteid ja majatehaseid laiemalt üles oma insenere taolistele õppereisidele saatma ja konverentse külastama, et olla kursis uute teemadega puitinseneerias.

Eesti puitmajaklastri poolt osalesid: KMT Prefab OÜ, TEMPT OÜ, Peetri Puit OÜ, Eesti Maaülikool.

Rothoblaasi seminarikülastust toetas Eesti puitmajade ekspordiklastri täistaotluse projekt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) klastrite arendamise programmi raames, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.