Räpinas pärjati laupäeval parim käsitöö palkmajaehitaja

Laupäeval Räpinas toimunud käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse võitis juba kolmandat korda ülekaalukat Veiko Palm. Kokku osales võistlusel 11 meistrit.

Võistlustel osalejate ning korraldajate ühispilt.

Eraettevõtja ja võistluse võitja Veiko Palm sõnas, et kuigi võistlusaega on vaid 30 minutit ja trahviminutid  on kerged tulema on ikkagi sellel võistlusel, nagu spordis ikka, õnne vaja.

“Võistluse tase on olnud igal aastal kõrge. See, et mul sellel aastal nii hästi läks, tuli üllatusena, sest konkurents oli karm ning võistlustules oma ala parimad,“ ütles Palm.

Võistluse peakorraldaja, puitmajaklastri projektijuht Lauri Kivil sõnas, et aastatega on välja kujunenud kindlad favoriidid, kelle käsi võistlustingimustes enam ei värise. “30 minutiga võistlustapi tegemine on väljakutse, kuid praktiliselt kõik osalejad, nii staažikad tegijad kui esmakordselt osalejad, mahtusid ajalimiidi sisse. Seega said määravaks tehtud eksimused ja vead ning nendest tulenevad trahvipunktid.

Võiduajaks sai Veiko Palm 24 minutit ja 24 sekundit, teisele kohale jäänud Ahto Naruski (Saulerman OÜ) ajaks jäi 29 minutit ja 42 sekundit ning kolmanda koha sai Mario Küttmann (Hobbiton Home OÜ) ajaga 38 minutit ja 34 sekundit. Esmakordselt võistluse ajaloos sooritati ka ilma ühegi veata võistlustöö, mille valmistas II koha omanik Ahto Naruski.

Parim välismaalasest võistleja, soomlane Timo Aro-Heinila, jäi neljandale kohale ajaga 39 minutit ja 31 sekundit.

Esimest korda võistlusel osalenud Palkehituse OÜ töötaja Armo Aasa sõnul oli võistlusel osalemine superkogemus ja järgmine aasta lubas ta kindlasti tagasi tulla. „Tase oli kõrge ja sai nähtud ka erinevaid töövõtteid. Eriti jäi silma võitja tegemised, kes tegi näiteks vara täiesti teistmoodi, võrreldes meie igapäevatööga,“ tõdes Aas .

Armo Aas loodab, et järgmisel aastal lastakse kasutada tavapäraseid tööriistu. „ Meie kasutame oma igapäevatöös freesi, tikksaage ning elektrilisi tööriistu, ka võistlusel võiks olla need lubatud, et mõõduvõtmine toimuks võistlejate reaalsete igapäevatööde tingimustes.“

Võistluse üks markantsemaid juhtumeid oli ühe võistleja töö katkestamine palgi sees olnud kuuli tõttu. RMK poolt võistluste toetamiseks üleantud palgid pärinevad Ilumetsa metsandiku 132 aastasest puistust Veriora vallast Põlvamaal, kus asus Nõukogude Liidu okupatsiooniajal üks viimastest metsavendade vastupanupiirkondadest.

Ürituse korraldas Eesti Puitmajaklaster koostöös Eesti Puitmajaliiduga, eesmärgiga tutvustada ja väärtustada palkmaja ehitaja ametit ja propageerida palkmajaehitust. Üritust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri projekti raames.