Puitmajasõprade suvekonverentsil seati ühiselt uued sihid

Augustikuu keskel toimus Viljandimaal Kopra Turismitalus traditsiooniline puitmajasõprade suvekonverents. Üritus tõi kaheks päevaks ühise katuse alla kaasa mõtlema kõik need, kellele Eesti puidusektoris toimuv korda läheb.

Eesti Puitmajaliit (EPML) ja puitmajaklaster on ellu kutsunud ürituse, kuhu igal aastal oodatakse lisaks EPML liikmetele osalema ka teiste sektoris tegutsevad ettevõtete esindajaid ja spetsialiste sidusvaldkondadest.

“Konverents annab hea võimaluse vabas õhkkonnas rääkida ja kaasa mõleda puitmajatootjate jaoks hetkel kõige oluliseamatel teemadel ning otsida uusi vaatenurki puitmajasektori kiiremaks kasvuks ning arenguks,” tutvustas peakorraldaja Eesti puitmajaklastri juht Lauri Kivil. “Sel aastal olid ettekanded valdkondadest, mis majatootjatele jätkuvalt aktuaalsed nagu näiteks energiatõhusus, BIM-projekteerimine, lisaks räägiti laiemalt Eesti ja maailma majandusseisust ning kuidas see mõjutab puidusektoris tegutsejaid.”

Peep Siitam Arengufondist tõdes oma ettekandes “Puithooned avalikus ruumis”, et sektor vajab tervikstrateegiat. “Puidusektoris tervikuna on peidus suur lisandväärtuse potentsiaal,” kinnitas Siitam. “Potentsiaali realiseerumise ja kasumi suurendamise eeldus on puidusektori pikaajalise strateegia olemasolu ja selle kohane rakendamine, üksiktegevused kedagi õnnelikuks ei tee.” Konverentsil osalenud puitmajatootjad leppisid kokku, et juba sel sügisel kutsutakse sektori võtmeisikud Arengufondi ja klastri initsiatiivil ühise laua taha, et kaardistada ühised eesmärgid ja arutada, kuidas nende täitmiseni jõuda.

Konverentsi raames anti pidulikult üle ka Puitmaja sõber 2014 tiitel, mille sel korral pälvis Päästeamet, kes on viimastel aastatel tugevalt panustanud sektori tuleohutusalasesse arengusse. Ühtlasi kuulutati välja parima puitmajasektori teadustöö konkursi peapreemia, mis omistati Peep Pihelole Tallinna Tehnikaülikoolist.   

Konverentsi lõpetas traditsiooniline jalgpallimatš, kus sel aastal kohtus puitmajasektori meeskond JK Karksiga. Sõprusmängu juhatas sisse võistluse kohtunik Mart Poom ettekandega teemal “Kas tipus on alati ruumi?”

Konverentsi peaesineja Peep Siitam Arengufondist

Eesti puitmajasõprade suvekonverentsi korraldavad Eesti Puitmajaklaster ja Eesti Puitmajaliit MTÜ. Konverentsi korraldamist toetati klastrite arendamise programmi raames Euroopa Regionaalarengu Fondist.