Puitmajasektori ärimissioon Lõuna-Koreas

Eelmisel nädalal külastas Woodhouse Estonia koos mitme puitmajatootja ja puidutööstuse esindajaga Lõuna-Koread. Puidu-​ ja puittoodete sektori ärimissioon korraldajateks oli EASi ja Kredexi ühendasutus koostöös Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga.

Uues ja esinduslikus Estonian Business Hubis Seoulis toimus lisaks ärikohtumistele ka Eesti puitmajasektorit ja puidutööstust tutvustav seminar kohalikele puidusektori ettevõtetele ja ajakirjanikele. Tipptasemel ärimissiooni külastusest Koreas on kajastus ka kohalikes ajalehtedes – “Timber industry”

Eesti ettevõtetel õnnestus viie päeva jooksul tutvuda üle 50 potentsiaalsete äripartneriga ning lisaks sellele külastati ka regiooni üht suurimat puitmoodulmajade tootjat – Xigeist. Xigeist on võtnud suunaks toota ühe-kahekorruselisi eramaju ning ettevõte kuulub Korea 8 suurima ärikontserni grupi alla – GS E&C Group, mille kogukäive on 45 miljardit € (2019).

Puitmajasektori ärimissioon Lõuna-Koreas. Moodulmajatootja XiGeist külastamine. Foto: EAS
Puitmajasektori ärimissioon Lõuna-Koreas. Moodulmajatootja Xigeisti külastamine. Foto: EAS

Samuti toimusid eraldiseisvad kohtumised ka Korea Puidutööstuse Liiduga ning Korea Puitehituse Liiduga. Viimased jagasid ka infot, et 2026.a. peaks valmima Koreas 24 korruseline puidust hoone. 2015.a. eestlaste (Kodumaja AS) ehitatud maailma kõrgeim puidust moodulmaja Treet avaldas kohalikele suurt muljet ning huvi sellealaste uuringute vastu. Täna on Lõuna-Koreas ehitamisel 7 korruseline liimpuidust korrusmaja – Korea Forest Wellfare Institute, mille ehitusplatsi õnnestus visiidi ajal ka külastada.

Puitmajasektori ärimissioon Lõuna-Koreas. Ärikohtumise Estonian Business Hubis Seoulis. Foto: EAS
Puitmajasektori ärimissioon Lõuna-Koreas. Ärikohtumised Estonian Business Hubis Seoulis. Foto: EAS
Puitmajasektori ärimissioon Lõuna-Koreas. Kohtumine Korea Puitehituse liiduga. Foto: EAS
Puitmajasektori ärimissioon Lõuna-Koreas. Kohtumine Korea Puitehituse liiduga. Foto: EAS
Puitmajasektori ärimissioon Lõuna-Koreas. 7-korruselise puidust hoone ehitusplatsi külastamine. Foto: EAS
Puitmajasektori ärimissioon Lõuna-Koreas. 7-korruselise puidust hoone ehitusplatsi külastamine. Foto: EAS

Ärimissioonil osalesid ARCWOOD (Peetri Puit), Hut Estonia, Palmatin, Puidukoda, Tene Kaubandus, Wellmax, Nason Davis Eesti, Pinska Liimpuit ja Woodhouse Estonia.