Puitmajasektori Aasta Tegija 2016 tiitli pälvis Raiko Gustavson

Eesti edumeelseid puitmajatootjaid ühendav Eesti Puitmajaliit andis tänavu kuuendat korda välja Aasta Tegija tiitli, mis omistati Pärnu Log Homes OÜ juhatuse esimehele Raiko Gustavsonile. Kolleedide tunnustuse tõi Eesti Puitmajaklastri projekti raames elluviidava sertifitseerimisprotsessi eestvedamine.

Tiitli pälvinud Raiko Gustavsoni sõnul on sertifitseerimisprotsess ja saadavad CE ja ETA sertifikaadid ettevõtete jaoks väga olulised, et välisturul läbi lüüa ja ka pikemas perspektiivis konkurentsis püsida. „Puitmaju eksportivate ettevõtete klastri projekt andis antud tegevuse elluviimiseks väga hea baasi, kuivõrd eraldiseisvate ettevõtete jaoks on sertifikaatide taotlemine kallis ning energiamahukas ettevõtmine. Ühiselt tegutsedes on võimalik kulusid jaotada ning paremat hinnapakkumist saada,“ sõnas Raiko Gustavson. 

Raiko Gustavson (Pärnu Log Homes OÜ). Foto: Eesti Puitmajaliit

„Aasta tegija tiitel oli minu jaoks suur üllatus. Auhind ei kuulu kindlasti ainult minule vaid kogu ettevõtete grupile, kes sertifitseerimistegevusega liitunud on,“ märkis Raiko Gustavson tiitlit vastus võttes. „Suur töö on veel ees ning sellist tunnustust võib pidada ka mingil määral avansiks selle eest, mis kõik tuleb veel ära teha. Loodan, et jõuame sellega eduka lõpuni ning kõik osalejad saavad oma sertifikaadid kätte,“ lisas ta.

CE ja ETA sertifikaate taotlevad Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri projekti raames kokku 13 majatootjat.

Varasemad puitmajasektori Aasta Tegijad:

  • 2011.a. Argo Saul (Nordic Houses KT OÜ)
  • 2012.a. Ragner Lõbu (Hobbiton Home OÜ)
  • 2013.a. Sven Mats (Matek AS)
  • 2014.a. Mihkel Urmet (TEMPT OÜ)
  • 2015.a. Andrus Prangli (Hobbiton Home OÜ)

Aasta tegija kirjeldus: “isik on olnud silmapaistev tegija puitmajasektoris, kes lisaks oma ettevõtte vedamisele on panustanud energiat, aega ning ideid ka liidu ja sekori arengusse.”

Eesti Puitmajaliit on asutatud 17 puitmaju tootva ettevõtte poolt 1999. aasta 20. mail. Käesoleval hetkel kuulub liitu 47 ettevõtet – element- ja ruumelementmajade, käsitöö ja masinpalkmajade, aiamajade tootjad ning erinevatest valdkondadest toetavad liikmed.

Eesti Puitmajaliit on katusorganisatsiooniks ja eestvedajaks 2010. aasta suvel Euroopa Regionaalarengu Fondi toel tööd alustanud Eesti puitmajaklastrile, mille põhitegevuseks on läbi ühistegevuste koordineerimise Eesti puitmajatootjate rahvusvahelise konkurentsivõime parandamine, ettevõtete lisandväärtuse kasvatamine ning ekspordikäibe suurendamine.