Puitmajapäev ja sellele eelnenud nädal oli puitmajasektori klientidele suunatud kokkusaamine, mille raames tutvustati huvilistele peamiselt puidust tehasemaja tellimise ja ehitamisega seotud teemasid alates arhitektuurist ja planeerimisest kuni finantseerimiseni välja. Muuhulgas sai külastada nii valmis kui ka ehitusjärgus olevaid tehasemaju.
Esimese Puitmajapäeva korraldas Puitmajaliit ja klaster 2019.a kevadel Eesti Vabaõhumuuseumis. Programmis olid seminarid, töötoad, tööriistade messiala ja kaasahaarav käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus. Ürituste korraldamisega seotud piirangute tõttu lükkus möödunud aastasse planeeritud jätkuüritus aga edasi ning sai mitmete vangerduste kiuste oma võimaluse käimasoleval aastal. Programm oli esimese korraga võrreldes laiahaardelisem ning lisaks seminarikavale avasid terve nädala vältel oma uksed erinevates kohtades ka eri tüüpi puidust hooned – suvilad, eramajad, kortermajad. Oma ukse avas ka Arca Nova majatehas, kus tutvustati tehasetingimustes majade tootmise protsessi.
Üheks majatehaseks, kes oma õue peal valmis näidismaja – disainsuvila Muhu – huvilistele tutvustas, oli Akso-Haus OÜ. „Oleme eraklientidele suunatud lahtiste uste päevi või nn kliendipäevi korraldanud varemgi ning ka Puitmajanädala programmis kaasa lüüa ja näidishoonet klientidele tutvustada oli meie jaoks ainult rõõm,“ ütles Akso-Hausi juhatuse liige Andres Samarüütel. „Kuna meil oli valminud koostöös arhitektuuribürooga KTA uus disainsuvilate sari „Muhu“, mida saime tutvustada valmis kujul, siis klientide poolt oli ainult positiivne tagasiside. Üks teema on vaadata kataloogist majaplaane, aga näha toodet ehedal kujul möbleeritud vormis, see on see, mida kõik asjahuvilised sooviksid,“ oli Samarüütel kindel. „Nii et tuleks hakata nuputama Soome eeskujul elamumessi korraldamise võimalusi. Kuna kõik huvilised ei mahtund esialgsesse tutvustusnädalasse, pikendas Akso-Haus OÜ eelregistreerimisega „Muhu“ esitlust juuli keskpaigani,“ lisas Samarüütel.
Puitmajanädala lõpetas 18.juunil toimunud ja Puumarketiga koostöös korraldatud Puitmajapäev ning Aasta Tehasemaja 2021 konkursi autasustamine. Sektoriülese ürituse korraldaja ja Puitmajaliidu tegevjuht Annika Kibuse sõnul on puitmajade kohta levivate müütide kummutamiseks sellist üritust kindlasti vaja. „Võtame Puitmajaliidus plaani, et Puitmajapäeva traditsioon jätkuks ja sellises formaadis üritusi järjepidevalt koos heade partneritega korraldataks. Näeme, et lisaks erakliendile võiks selline formaat kõnetada ka ärikliente, arhitekte, insenere, materjalitootjaid ja eriala spetsialiste. Loodan, et meie pingutused ja algusaastate eeltöö kannavad tulevikus vilja ning Puitmajapäev saab majasoovijate ja spetsialistide kohtumispaigaks.”
Puitmajapäeva aitas kaaskorraldada Puumarket, kes on kõige laiema puiduvalikuga ehitusmaterjalide kauplus Eestis. Ettevõtte juhatuse esimehe Toomas Pärteli sõnul on Puumarket oma 30 tegevusaasta jooksul järjekindlalt rõhutanud just puidust ehitamise eeliseid. „Oleme Puitmajaliitu koondunud ettevõtetest leidnud endale mõttekaaslased, seega on ürituse kaaskorraldamine lihtsalt asjade loomulik kulg,“ sõnas Pärtel.
Puitmajapäeva seminarid on järelvaadatavad Facebookis.
Aitäh kõikidele toetajatele ja osalejatele!
Ürituse korraldamist toetab Eesti puitmajade ekspordiklastri täistaotluse projekt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) klastrite arendamise programmi raames, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.