Puitmajaklastri tornmaja võistlus pani tudengid proovile!

Eelmise nädala neljapäeval panid ülikooli- ja gümnaasiuminoored BuildITi konverentsi ja võistluspäeval ennast proovile puidust kõrghoone ehitamisega. Meeskondade eesmärgiks oli kõigest 2 tunniga mudeldada 10 korruseline puidust hoone, mis peaks vastu horisontaalkoormustele.

Paralleelselt noortele, asus võistluse viimasel tunnil erialaspetsialist ja õppejõud Villu Leppik, samuti kõrghoonet mudeldama. Seda põnevam oli jälgida koormustesti, kas tudengid tegid auhinnatud insenerile ära või mitte? Tõepoolest nii ka juhtus! Võistluse võitjatiimi kõrghoone (või püramiid?!) tegi napilt ära isegi kogenud eksperdile, kelle igapäeva töö on koormuseid suunata ja mõjutada. Kui ehk aega oleks võrdselt olnud, siis võinuks tulemus teistsugune tulla. Kuid oluline oligi näidata, et tehaselise tootmise põhimõtteid järgides saab konstruktsioone oluliselt kiiremini valmistada ning tulemuste järgi, talus ka eksperdi mudel kenasti piirkoormusi.

Tudengite 10-korruseline puidust tornmaja. Foto: Elar Vilt
Tudengite 10-korruseline puidust tornmaja. Foto: Elar Vilt

Võitjatiimi kostitatakse eriti ägeda auhinnaga – neil avaneb eksklusiivne võimalus veeta üks tööpäev Eesti ühes edukaimas puitmajatehases – Timbeco , suhelda inseneride ja projekteerijatega ja kes teab, ehk ka ise käed külge panna päris projektidele.  

Täname võistluse korraldajaid ja kohtunikke: Elar Vilt, Villu Leppik.

Ja täname ka ka võistluse toetajaid: Essve, Rothoblaas, Timbeco!

I koha võitja, tudengite 10-korruseline puidust tornmaja. Foto: Elar Vilt
I koha võitja, tudengite 10-korruseline puidust tornmaja. Foto: Elar Vilt

BuildIT võistluse korraldamist rahastab osaliselt Eesti puitmajade ekspordiklastri projekt, mida toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus klastrite arendamise programmist, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.