Puitmajade konkurss avatud: Aasta Tehasemaja 2022

Kõik Eesti majatootjad on oodatud osalema puidust tehasemajade konkursil „Aasta Tehasemaja 2022“.

Konkurssi korraldavad Eesti Puitmajaliit ja puitmajaklaster 12ndat korda ning selle peamine eesmärk on tunnustada parimaid Eesti ettevõtete poolt toodetud puidust tehasemaju ja tutvustada puidust ehitamise võimalusi tervikuna.  

Tehasemaja konkursile võib esitada tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2019-2022. Kandideeriv objekt peab üldplaanis vastama kolmele nõudele: hoone või erilahenduse kandev põhikonstruktsioon peab olema valmistatud puidust ning eeltoodetud tehase tingimustel ja võistlustöö insenertehnilise lahenduse loomise, tootmise ja ehitamise üle peab kontrolli omama Eesti ettevõte. 

Aastate jooksul on tehasemajade konkursil osalenud üle 220 erineva objekti eri riikidest, isegi Jaapanist ja Lõuna-Koreast. Möödunud aastal esitati kokku 20 eriilmelist hoonet kodumaalt ja sektori peamistest sihtriikidest Norrast, Rootsist ja Soomest. Nendest esilekerkivaim oli üldvõitjaks hinnatud Kodumaja hotell-konverentsikeskus Norras. 

Aasta Tehasemaja 2021 konkursi üldvõitja – Kodumaja hotell-konverentsikeskus Norras. Foto: Hundven-Clements photography
Aasta Tehasemaja 2021 konkursi üldvõitja – Kodumaja hotell-konverentsikeskus Norras. Foto: Hundven-Clements photography

Konkursi korraldaja Eeva Vahtramäe sõnul on Puitmajaliidu ja klastri konkurss oluliseks sektori aasta sündmuseks ja traditsiooniks, et väärtustada kvaliteetsete hoonete ehitamist, anda laiemat kõlapinda puidu kasutamisele ehituses, õhutada selle trendi kasvamist ning tunnustada ja tutvustada Eesti puitmajatehaste tööd. „Igal aastal on konkursile esitatud tööd väga eriilmelised nii arhitektuurselt, insenertehniliselt kui ka kasutusotstarbelt. See näitab hästi, kuidas puitu annab ehituses mitmekülgselt kasutada. Ootame seega majatehaseid oma viimati valminud parimaid referentse võistlusnimekirja lisama ja oma saavutusi teistega jagama,“ innustab Vahtramäe selle aasta konkurssi avades. 

Konkursi parimad valib välja Aasta Tehasemaja žürii, kuhu kuuluvad tunnustatud arhitektid, ehitusinsenerid ja ajakirjanikud.  

Konkursil osalemise täpsed tingimused ja juhised on leitavad Eesti Puitmajaliidu kodulehelt rubriigis „Aasta Tehasemaja 2022“  

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 11.03.2022 ning vajalikud materjalid tuleb esitada elektroonilise ankeedi kaudu (lisamaterjalid vajadusel e-posti aadressil Eeva@puitmajaliit.ee

Aasta Tehasemaja konkurssi rahastab osaliselt Eesti puitmajade ekspordiklastri projekt, mida toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus klastrite arendamise meetmest, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.