Kuues Puitmajasõprade Suvekonverents peeti Prangli saarel

Augustikuu viimasel nädalavahetusel pidas Eesti puitmajasektor juba kuuendat “Puitmajadesõprade suvekonverentsi”, kus osalesid Eesti Puitmajaliidu ja klastri ettevõtted, head toetajad ning teised puitmajahuvilised.

Suvekonverentsi esimesel päeval olid teemade valdkonnad suunatud majatootmises kasutatavatele materjalidele, seadmetele ja insenertehnilistele lahendustele. Kokku käis lavalaudadel põnevate ettekannetega viis puitmajade tootmisega seotud esinejat. Klastri partneritest olid oma tooteid tutvustamas Akzo Nobel Baltics ASFer Project OÜ ja Tervemaja OÜ, lisaks nendele ka B&B Tools Estonia AS (EPML toetav liige) ja puidust ehitusmaterjalidega tegelev Raitwood (AS Rait). Külalisesinejaks oli kutsutud tuntud meedia- ja kommunikatsioonikonsultant Raul Rebane, kellega koos arutleti puitmajasektori ühiste turundusnippide ja kommunikatsioonisõnumite üle.  

Suvekonverentsi ootuses. Foto: Eesti Puitmajaklaster
Suvekonverentsi ootuses. Foto: Eesti Puitmajaklaster

Suvekonverentsi korraldust eestvedanud Puitmajaklastri turundus- ja kommunikatsioonispetsialisti Eeva Vahtramäe toob selleaastase suvekonverentsi kõige olulisema ettekandena välja kommunikatsioonikonsultandi Raul Rebase etteaste ning grupitöö, mille eesmärk oli panna majatootjad mõtlema sektori ühisest kommunikatsioonist. Paari tunni tulemusel mõtestasid majatootjad lahti meie tänase kohaliku maine ning olulised kommunikatsioonisõnumid, mida edaspidi koos rõhutada. „Puitmaju eksportivate ettevõtete klastri projekt sai Raul Rebase abiga hea sisendi, kuidas tulevikus klastri turundusmaterjale välja töötada ja projektis osalevaid ettevõtteid paremini ning efektiivsemalt esile tuua,“ kinnitas Vahtramäe. 

Suvekonverentsi teisel päeval toimus kohaliku kogukonna hüvanguks meisterdamisoskuseid proovilepanev jäätmekastide valmistamise võistlus. Kõik koverentsiliste poolt ehitatud prügikastid jäid kingituseks Prangli saare rahvale ja anti Puitmajasõprade suvekonverentsi lõpuvilega üle Prangli saarevanemale Terje Lilleoksale. Puidust prügikastid saab Prangli rahvas oma äranägemise järgi saarele laiali jaotada, just sinna, kust nendest kõige rohkem puudus on. Kena ja väga praktilise žesti vajalikkust kinnitab ka see, et kaks ehitatud prügikasti leidsid kohe pärast võistlust kasutuse Prangli Sadamakuuri ees. 

Puitmajasõbrad valmistasid kingituse Prangli saarele. Foto: Eesti Puitmajaklaster
Puitmajasõbrad valmistasid kingituse Prangli saarele. Foto: Eesti Puitmajaklaster

Kõige osavamat ja kvaliteetsemat oskustööd näitasid TNC-Components OÜ ja Fer Project OÜ ettevõtete ühistiim, kelle prügikast pälvis võistlusel esimese koha. Prangli saare žürii valis oma lemmikumaks prügikastiks samuti selle tiimi meisterduse. Teiste seast paistis erilisemalt silma muuhulgas EstHus OÜ lõbusa ilmega ja mahukas prügikast, kes oma pingutuse märgiks said auväärse teise koha. 

Meisterdamise teostusele andsid oma toetava panuse Raitwood, B&BTools Estonia AS ja ESSVE, Akzo Nobel Baltics AS ning Makita. 

Eesti Puitmajaliidu ja – klastri ellu kutsutud üritusele oodatakse igal aastal osalema lisaks klastri ja EPML liikmetele ka teisi sektoris tegutsevate ettevõtete esindajaid ja spetsialiste sidusvaldkondadest.


Konverentsi ettekanded:

  • Akzo Nobel Baltics AS „AkzoNobeli ja Prangli saare ühisvärvimiste traditsioon“
  • Fer Project OÜ „Liistudega majale silmad pähe“
  • Tervemaja OÜ „Kui odav on odav ehitus?“
  • B&B Tools Estonia AS „Milwaukee One-Key – akutööriistade digitaalne lahendus“
  • Raitwood „Höövelpuidu kasutamisest tehasemajade tootmisel“