Kortermaja soojustatud 17 tööpäevaga

Kliimaministeeriumis on ettevalmistamisel määrus järgmisele kortermajade renoveerimistoetusele ning taotlusvoor avatakse juba mõne kuu pärast. Toetuse maht on võrreldes eelmise aastaga kahekordne ehk ca 160 miljonit eurot. Soovijaid on palju, renoveerimata maju veel rohkem, samas on kurb reaalsus see, et eelmisele toetusele kvalifitseerunutest on reaalsete lepinguteni jõudnud vaid ca 1/4.


On selge, et meil on vaja renoveerida kiiremini. Sel eesmärgil on Eesti puitmajatootjad välja arendanud uue renoveerimismeetodi – välisseinte soojustamine tehases valmistatud seinapaneelidega. Seda meetodit kasutades väheneb renoveerimisperiood vähemalt kaks korda ehk sama ajaga saab ühe maja asemel korda teha kaks. Majaelanikele tähendab see samuti olulist võitu: fassaaditööd võtavad aega vaid mõned nädalad ning nad ei pea elama kuude kaupa tellingute varjus.

Videos nähtav 60 korteriga maja sai välisseinad soojustatud 17 tööpäevaga. Krohvifassaadi töödega (platsilehitusega) võrreldes on see märkimisväärselt kiirem.

Täna on tehaseliselt võimalik renoveerida kuni 9-kordseid kortermaju. Rahaliselt võidavad enim Tallinna ja Tartu korteriühistud, kuna neile on tehaselise renoveerimise korral KredExi toetus 30% asemel 50%. Samuti võidavad need ühistud, kes elavad KredExi 40% toetuse piirkondades: sama raha eest saab kiirema ja kvaliteetsema töö.

Lisainfot tehaselise renoveerimise kohta leiab:

KMT Prefab OÜ

EstNor OÜ

Timbeco Woodhouse OÜ