Konkurss palkmajaehitaja erialale on tihe

Hiiumaa Ametikoolis alustas sel sügisel neljas palkmajaehituse kursus. Ühele õppekohale kandideeris enam kui kolm soovijat.

Eesti Puitmajaliidu tegevjuht Lauri Kivili sõnul on Hiiumaa Ametikoolist kujunenud selle kümnendi kõige tugevama kompetentsiga palkmajaehituse õppekeskus. „Hiiumaa Ametikool on ilmselgelt leidnud palkmajaehituse õpetamisel õige fookuse – keskendutakse käsitööna palkmajade valmistamisele, seda toetab suur praktilise õppe osakaal, tsükliõppe ja e-õppe võimalus ning kohalike ja rahvusvaheliste parimate praktikute kaasamine.“

Puitmajaliidu tegevjuht käis uutele sisseastujatele (2020.õa) sektorit tutvustamas. Foto: erakogu
Puitmajaliidu tegevjuht käis uutele sisseastujatele (2020.õa) sektorit tutvustamas. Foto: erakogu

Tihe koostöö

Ametikooli ja puitmajatootjaid koondava erialaliidu vahel on kujunenud viimastel aastatel väga tugev sisuline koostöö. Lisaks eriala populariseerimisele on ühistegevuse tulemusel saanud uue hingamise ka sektori 10-aastase traditsiooniga eriala populariseeriv käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus. Algselt vaid sektori professionaalidele mõeldud üritus on koostöös Hiiumaa Ametikooli juhtõpetaja Andres Veeliga kujunenud õppekava lõpetajatele suurepäraseks väljundiks ja motivaatoriks. Alates 2018. aastast on võistlusel ka õpilaste kategooria, kus õppekava lõpetajatel on võimalus panna oma 2-aastase õppekava läbimisel omandatud praktilised oskused proovile.

Tipp-praktikuid kaasav õppekava

Palkmajaehitajate eriala juhtõpetaja Andres Veel leiab, et õppekava on käivitunud niivõrd hästi tänu tipp-praktikute kaasamisele ning õppekava põhjalikkusele. Suure soovijate arvu tõttu on õppegruppide moodustamisel tekkinud väga hea valikuvõimalus. Veel kinnitab, et ka selle aasta õppegrupp sai väga tugev, kuna 16 õpilast valiti välja 43 soovija hulgast, kuid nendib, et hoolimata sellest on õppe lõpetajaid võrreldes kutsekoolide keskmisega reeglina vähem. „Meie eesmärk ei ole kedagi „läbi vedada“, vaid valmistada ette spetsialistid, kes on tööturul oma oskuste tõttu hinnatud. Loodan, et just põhjalik ja nõudlik õppekava on see, mis meid täna kutseõppemaastikul selgelt esile tõstab ja mille tulemusel puitehituse oskustest huvitatud just meie juurde tee leiavad,“ lisab Veel.

Kolmanda palkehituse õppegrupi lõpetajad. Foto: erakogu
Kolmanda palkehituse õppegrupi lõpetajad. Foto: erakogu

Järgmine käsitööna palkmajade ehitamisele keskenduv õppegrupp võetakse Hiiumaa Ametikooli vastu kahe aasta pärast ehk 2022/2023 õppeaastal.

Õppekavaga ja kooli pakutavate võimalustega saab tutvuda siin: https://hak.edu.ee/et/erialad/palkmajaehitaja%2C-tase-4

Tule õpi palkmajaehitajaks Hiiumaa Ametikoolis: https://www.youtube.com/watch?v=-WzRNelmm4Q