Aasta Tehasemaja 2020 üldvõitja Arca Nova Element OÜ arendusprojekt Norras. Foto: Arca Nova
Üritused
1. veebruar - 11. märts, 2022

Aasta Tehasemaja konkurss 2022

XII Eesti puitmajaklastri ja Puitmajaliidu korraldatud tehasemaja konkurss ja parimate puitmajade tunnustamine. Konkursile on oodatud kõik Eesti ettevõtted, kes tehasetingimustes puitmaju valmistavad.

Konkurssi korraldavad Eesti Puitmajaliit ja puitmajaklaster 12. korda ning selle peamine eesmärk on tunnustada parimaid Eesti ettevõtete poolt toodetud puidust tehasemaju ja tutvustada puidust ehitamise võimalusi tervikuna.

Tehasemaja konkursile võib esitada tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2019-2022. Kandideeriv objekt peab üldplaanis vastama kolmele nõudele: hoone või erilahenduse kandev põhikonstruktsioon peab olema valmistatud puidust ning eeltoodetud tehase tingimustel ja võistlustöö insenertehnilise lahenduse loomise, tootmise ja ehitamise üle peab kontrolli omama Eesti ettevõte.

Aastate jooksul on tehasemajade konkursil osalenud üle 220 erineva objekti eri riikidest, isegi Jaapanist ja Lõuna-Koreast. Möödunud aastal esitati kokku 20 eriilmelist hoonet kodumaalt ja sektori peamistest sihtriikidest Norrast, Rootsist ja Soomest. Nendest esilekerkivaim oli üldvõitjaks hinnatud Kodumaja hotell-konverentsikeskus Norras.

Info
Millal:
1. veebruar - 11. märts, 2022
Viited

Konkursi info

Konkursi korraldamist toetab Eesti puitmajade ekspordiklastri projekt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse klastrite arendamise programmi raames. Klastrite meedet rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo

Eeva Vahtramäe
Eesti puitmajaklastri juht
eeva@puitmajaliit.ee

Toetajad:

Korraldajad: