Eesti Puitmajaliit valis aasta tegijaks arhitekt Mihkel Urmeti

Puitmajaliidul on traditsioon kord aastas esile tõsta isikut, kes on panustanud liidu ühisettevõtmistesse teistest rohkem. Sel aastal hääletati üksmeelselt aasta tegijaks Mihkel Urmet.

Tiitlit vastu võttes ei varjanud Urmet oma üllatust: “Ma olin imestunud juba siis, kui meid, arhitekte, võeti puitmajatootjate punti ja muidugi nüüd olin ma kohe väga üllatunud. Ei oleks osanud oodatagi sellist soojust ja omaksvõtmist.” 

TEMPT arhitektuuribüroo tegevjuht Mihkel Urmet kuulub puitmajaliidu juhatuse ridadessse ja just juhatuses on Mihkel üles näidanud initsiatiivi sektori kitsaskohtade lahendamisel. Mihkel on aidanud välja töötada puitmajatootjatele vajalikke autoriõigusekaitse dokumente ja esindab puitmajaliitu sisekaitseakadeemia töögrupis, mille eesmärgiks mille eesmägiks on anda ehitistele esitatavate tuleohutusnõuete määrusesse puitmajatootjate poolne sisend.

Arhitektina hoiab Urmet silma peal tehasemajade arhitektuurilisel poolel ja hoolitseb  majatootjate harimise eest, arendades  ja juhtides puitmajaliidu ja -klastri arhitektuurivaldkonna koolitusprogrammi. Urmeti initsiatiivil viidi  möödunud aastal läbi sektoris tegutsevate arhitektide ning projekteerijate tööjõu kaardistamine. Mihkli viimane suurem algatus on puitmaja süsinikumärgis, mis annab Eesti puitmajatootjatele maailmas turueelise, kasvatab puitmajade müüginumbreid ja parandab üldist suhtumist puitu.

Et puitmajatootjaid oma tavapärasest rutiinist välja raputada, on Mihkel liidu ja klastri liikmeskonda kostitanud näidetega erinevatest silmapaistvatest  ja ebatavalistest  puitehitistest.  Mihkli sõnum on olnud, et puitehitiste arhitektuur ei pea olema igav.  Ka Mihkli juhitud arhitektuuribüroos TEMPT projekteeritud puumaja TreePod  on üks silmapaistev ja ärgas lähenemine elementmajaehitusele.

Sügisel plaanib Mihkel Jaapanist Eestisse kutsuda koolitaja, kes annab eestlastele võimaluse vaadata puitu täiesti teistmoodi. “Et mind valiti uuesti EPML juhatusse, siis annan endast parima,” lubab Urmet. “Töötan selle nimel, et viia kokku arhitekte ja puitmajatootjaid – vaid koostöös saame jõuda piisavalt tugeva tooteni, mida võiks uhkusega Eesti Puitmaja brändiks kutsuda. Mina usun puitu.”

Eesti Puitmajaliidu aasta tegija Mihkel Urmet