Eesti Puitmajaliidu tegevjuhi rollis alustab Annika Kibus

14. mail toimus Puitmajaliidu korraline üldkoosolek, kus valiti Liidule alanud kaheks aastaks uus juhatus. Samuti vahetus Liidus ka tegevjuht – katusorganisatsiooni juhi ametis alustab Liidu senine projektijuht Annika Kibus.

Annika Kibus
Annika Kibus

Puitmajaliidu juhatuse esimehena jätkab Siim Leisalu, kinnitades, et sektori katusorganisatsiooni eesmärk on säilitada Liidu tänane arengutase. „Sektori arendamisel on endiselt veel hulk väljakutseid, millest ettevõtete jaoks olulisimad võtab juhatus kindlasti eest vedada. Kui senini oleme olulise fookuse seadnud sellele, et Eesti puitmajatootjate maine sihtturgudel oleks hea, siis Euroopa puitmajatootjate tugevaimate tegijate hulka jõudnuna tuleb edasi arendada ka koduturgu,“ sõnab Leisalu. Olulised valdkonnad koduturu jaoks tugeva põhja ehitamisel on esimehe hinnangul insenerihariduse populariseerimine, tööjõuküsimuste lahendamine ja puidu kui ehitusmaterjali väärtustamine erineva kasutusega hoonetes.

Juhatuses alustavad uute liikmetena tööd käsitöö palkmaju tootva ettevõtte juhatuse liige Andrus Prangli (Hobbiton OÜ), arhitekt Mihkel Urmet (Tempt OÜ) ja Hiiumaa Ametikooli palkmajaehitajate eriala juhtõpetaja Andres Veel.

Eesti Puitmajaliidu juhatuse 2021-2023 perioodi koosseis:

Siim Leisalu (Timbeco Woodhouse OÜ) – juhatuse esimees

Martin Talts (KMT Prefab OÜ) – juhatuse aseesimees

Tarmo Tamm (Peetri Puit OÜ)

Andrus Prangli (Hobbiton OÜ)

Mihkel Urmet (Tempt OÜ)

Andres Veel (Hiiumaa Ametikool)

Eesti Puitmajaliidu juhatus võib põhikirja järgi olla 5-7 liikmeline ning valitakse kaheks aastaks.

Üldkoosoleku järgselt alustab Puitmajaliidu tegevjuhi kohusetäitja ametis tööd Annika Kibus, kes on kaks aastat tagasi projektijuhina alustanuna saanud olulise pagasi, et tegevjuhi ametis jätkata. Liidu senise tegevjuhi Lauri Kivili ametikohustused lõppevad juuli alguses.

„Meid ootavad ees uued põnevad ajad – rohepööre, digitaliseerimine ja tööstuse industrialiseerimine. Usun, et just praegu on hea võimalus teha neid väljakutseid silmas pidades üks restart, panna paika värsked ambitsioonid ja mitte maha jääda tulevikusuundumustest. Minu meelest on Eesti puitmajasektor väga võimekas ja loodan, et suudan pakkuda Liidu liikmetele vajalikku ressurssi, et uuendused ellu viia. Eriti pidades silmas rohepööret ja tugevat konkurents turgudel, kus on vaja olla teistest alati sammukese võrra ees.“ lausus Kibus tegevjuhi ametit üle võttes.

Suur tänu juhatuse eelmisele koosseisule panuse eest sektori arengusse ning Lauri Kivilile tegevjuhina suure töö eest erialaliidu juhtimisel!

Eesti Puitmajaliit on asutatud 17 puitmaju tootva ettevõtte poolt 1999. aasta 20. mail. Käesoleval hetkel kuulub liitu 60 ettevõtet, kellest 30 on puitmajatootjad – element- ja ruumelementmajad, käsitöö- ja masintoodetud palkmajad ning ristkihtpuidust hooned ja aiamajad. Lisaks majatootjatele kuuluvad liitu veel arhitektuuri- ja inseneribürood ning erinevatest valdkondadest toetavad liikmed (nt ehitusmaterjalide ja –tarvikute tootjad). Liidu liikmetel on ehitusturul pikaajalised kogemused ning nende toodang on üks suurimatest Eesti riigi eksporditulu allikatest. Eesti Puitmajaliidu peamine eesmärk on oma liikmete konkurentsivõime ja ekspordisuutlikkuse tõstmine läbi erinevate toetavate ühistegevuste.