Eesti Puitmajaliidu juhitud klastri projekt sai „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2018“ ja „Koostööprojekt 2018“ tiitlid

Sügis on alanud Eesti Puitmajaliidule ja klastrile väga rõõmustavalt. Oktoobri esimesel nädalal anti üle nii Eesti  kui Tallinna Ettevõtlusauhinnad 2018. Puitmajaliit tõi auhinnagaladelt klastri projekti eest kaasa „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2018“ ja „Koostööprojekt 2018“ tiitli.

4.oktoobril anti uues Haven Kakumäe jahisadamas üle Eesti Ettevõtlusauhinnad 2018. Aasta ettevõtte tiitli pälvis Cleveron AS, mis töötab välja ja valmistab pakiautomaate ning pakiroboteid. Üritust korraldab EASEesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit ning konkurss oli tänavu järjekorras juba 18-nes. Ettevõtluse auhindade konkurss on riigi kõrgeim tunnustus silmapaistvatele ja edumeelsetele ettevõtetele ning Eesti Puitmajaliidul oli väga hea meel ettevõtlusauhindade ürituse raames saada kätte ka kevadel MKMi ja EASi poolt läbi viidud konkursi auhind „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2018“.

Eesti Puitmajaliit sai klastri projekti ja eduka koostöövõrgustiku juhtimise eest tiitli "Tunnusta ettevõtluse edendajat 2018". Auhind anti üle Eesti ettevõtlusauhindade galal 4.oktoobril. Foto: erakogu
Eesti Puitmajaliit sai klastri projekti ja eduka koostöövõrgustiku juhtimise eest tiitli “Tunnusta ettevõtluse edendajat 2018”. Auhind anti üle Eesti ettevõtlusauhindade galal 4.oktoobril. Foto: erakogu

Ettevõtluse edendajate konkursiga tunnustati kevadel edukaid tegevusi ja algatusi, mis parendavad ettevõtluse tugisüsteemi, inspireerivad ja julgustavad ettevõtjaid arenema „Žürii otsuse puhul sai võitjate valimisel määravaks algatuse mõjusus, originaalsus ja  ülekantavus,“ ütles majandusarengu asekantsler Viljar Lubi. “Puitmajaliidu juhitud  puitmajaklaster ning selle koostööprojektid  on oma tegevustega andnud märgatava panuse, et Eesti on tõusnud juhtivaks puitmajade eksportööriks Euroopas.“

Sama projekt valiti ka Euroopa ettevõtluse edendamise voorus (ingl. European Enterprise Promotion Awards) 19 parima hulka, kus konkureerime ettevõtluse rahvusvahelistumise kategoorias Bulgaaria, Taani ja Soome projektidega. See näitab ilmekalt, et Eesti puitmajatootjate edulugu ja head koostööd ühise eesmärgi nimel, on märgatud ka Euroopa tasandil. Euroopa vooru võitjad selguvad novembris Austrias.

Kolmapäeval (3. oktoobril) toimus Kalevi spordihallis teinegi ettevõtlusauhindade jagamine, kus pidulikul vastuvõtul andis Tallinna Ettevõtlusamet välja ettevõtlusauhindade tiitlid kategooriates nagu: parim ettevõtlust või turismi soosiv kinnisvara arendusprojekt, ettevõtetevaheline koostööprojekt, alustav ettevõte, turismitegu, töökohtade looja, vastutustundlik ettevõte ja keskkonnasäästliku ökouuenduse turuletooja. Eesti Puitmajaliit pälvis klastri projektiga parima koostööprojekti tiitli.

Parima koostööprojekti tiitlit käis üle võtmas puitmajaklastri nõukogu liige Sven Mats. Foto: Maksim Toome
Parima koostööprojekti tiitlit käis üle võtmas puitmajaklastri nõukogu liige Sven Mats. Foto: Maksim Toome

Tunnustatud said väga erinevad organisatsioonid, nomineeritute hulgas leidus nii iduettevõtteid, perefirmasid, suurettevõtteid, kui ka valdkondlikke tugiorganisatsioone. Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaheri sõnul on võitjate ellu viidud tegevused avaldanud sel aastal kõige rohkem mõju Tallinna ettevõtluskeskkonna või turismi arengule ning eristusid teistest majandusliku väärtuse ning uuendusmeelsuse poolest.

Ettevõtluskonkurss on osa igasügisesest Tallinna Ettevõtluspäevast, mis toimus tänavu 2.oktoobril. Ettevõtluspäeva eesmärk on väärtustada ja tunnustada ettevõtlust, julgusta häid ja hulljulgeid mõtteid realiseerima ning pakkuda lisaks uutele teadmistele võimalust kontaktvõrgustiku laiendamiseks.

Palju õnne kõigile Eesti Ettevõtlusauhinnad 2018 ja Tallinna Ettevõtlusauhinnad 2018 võitjatele!