Eesti puitehitus Taanis – Building Green mess

Eesti ettevõtted olid taaskord esindatud Building Green messil, mis toimus 2.-3. novembril Taanis Kopenhaagenis. Esmakordselt oli messil nähtaval ka Woodhouse Estonia bränd koos Eesti tehasemajatootjate Harmeti ja Kodumajaga. Building Green on konverents-mess, mis toob kokku Taani suurimad ja olulisimad võtmetegijad jätkusuutliku ehituse ja arhitektuuri valdkonnas.

Building Green messil on varasemalt Eesti ühisstend olemas olnud, aga sel korral panustasid stendi loomisesse ja Eesti-Taani suhete arendamisse ka Eesti Puitmajaklaster ja Eesti Puitmajaliit Woodhouse Estonia nime alt. Sektorit aitasid väärikalt esindada ka Eesti lipulaevad puitmajatootmises – Eesti suurimad moodulmajade tootjad Harmet ja Kodumaja.

Building Green 2022 messistend. Foto: Woodhouse Estonia
Building Green 2022 messistend. Foto: Woodhouse Estonia

Lisaks mitmetele messi raames toimunud kontaktkohtumistele külastasid ettevõtted ka kohalikke partnereid. Woodhouse Estonial õnnestus kohtuda Taani suurima kinnisvaraarendaja ja nende planeeritava hiigelarendusega, mis küll alles mõnekümne aasta pärast esimesi elanikke tervitada saab. Refsaleoen on (pool)saar, millel on rikkalik tööstuslik pärand sarnaselt näiteks meie Noblessneri rajoonile. Poolsaare potentsiaal (koos tehisliku saare juurdeehitusega) on pakkuda ligi 50tuh elanikule uut kodu.

Building Green 2022 mess. Foto: Woodhouse Estonia
Eesti puitmajasektori esindus Building Green 2022 messil – Margus Pauts (Harmet), Annika Kadaja (Woodhouse Estonia), William Mart Laanemäe (Eesti suursaadik Taanis), Indrek Rehme (Kodumaja). Foto: Woodhouse Estonia

Messil osavõtt ei too kindlkasti kohest müügitõusu ning vajab kvaliteetset suhtlust messi järgselt. Meie eesmärk Taanis on näidata, et Eesti majatootjad on oma valdkonna tipptegijad. Taani on kusjuures üks esimesi riike, mis juba 2023. aastast hakkab nõudma uusehitiste elukaare hindamist (LCA) ning on kehtestanud piirmäära 12kgCO2/m2 kohta aastas. Eesti saab võtta selle sammu omale eeskujuks ning majatehased tõestada oma pikaajalist kogemust, oskuseid ja jätkusuutliku ehitamise põhimõtteid.

Eesti-Taani suunal tasub kindlasti koostöösuhteid luua!

Suur tänu Eesti saatkonnale Kopenhaagenis ja EAS’ile, kes panustasid ja aitasid niivõrd mitmekülgselt Eestit esindada.

Woodhouse Estonia messil osalemist aitas rahastada Eesti puitmajade ekspordiklastri projekt, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond läbi EASi klastrite meetme.