Aasta Tehasemaja 2021 konkursi start on antud!

Alates 8.veebruarist on puidust tehasemajade konkurss avatud. Konkursitöid ootab puitmajaklaster aprilli alguseni.

Traditsiooniline puitmajade konkurss “Aasta Tehasemaja” toimub 11-ndat korda. Aastate jooksul on tehasemajade konkursil osalenud üle 200 Eesti majatehase objekti. Eelmisel aastal võidutses Arca Nova Element OÜ poolt teostatud terviklik ja mahukas puitmajade arendusprojekt Norras. Ka selle aasta konkursile on üksikprojektide kõrval oodatud puidust hoonete kompleksid. Puitmajade tootmissektor on Eesti üks suurimatest eksporditulu allikatest ning konkursi võidust  on kujunenud üks hinnatuim tunnustus sektori ettevõtete jaoks.

Aasta Tehasemaja 2020 võitjaid õnnitles Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Foto: Kaie Kiil, Eesti Puitmajaliit

„Kui konkursi algne eesmärk oli tutvustada Eestis toodetud ja välisturgudel püstitatud puidust tehasemaju, siis viimastel aastatel on näha kasvavat kohalike objektide osakaalu,“ kirjeldab konkursi arengut Eesti Puitmajaklastri juht Eeva Vahtramäe. „Hiljuti on koduturul valminud väga märkimisväärseid puitmaju ning usun, et need hooned pakuvad sel aastal välisobjektidele arvestatavat konkurentsi,“ lisab Vahtramäe.

Aasta Tehasemaja 2020 üldvõitja Arca Nova Element OÜ
Aasta Tehasemaja 2020 üldvõitja Arca Nova Element OÜ arendusprojekt Norras. Foto: Arca Nova

Tehasemaja konkursile võib esitada tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2018-2021. Kandideeriv objekt peab vastama kolmele nõudele: hoone või erilahenduse kandev põhikonstruktsioon peab olema valmistatud puidust ning eeltoodetud tehase tingimustel ja võistlustöö insenertehnilise lahenduse loomise, tootmise ja ehitamise üle peab kontrolli omama Eesti ettevõte.

Aasta Tehasemaja konkursi eesmärk on esile tõsta Eesti ettevõtete poolt toodetud puitmaju ja erilahenduste projekte ning propageerida puitu kui mitmekülgset ehitusmaterjali. Konkursi parimad valib välja Aasta Tehasemaja žürii, kuhu kuuluvad tunnustatud arhitektid, ehitusinsenerid ja ajakirjanikud.

Aasta Tehasemaja 2021 konkursi parimad kuulutatakse välja 18. juunil 2021 Puitmajapäeval (esialgse 14. mai asemel).

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 11.04.2021 ning vajalikud materjalid tuleb esitada elektrooniliselt e­‑posti aadressil Eeva@puitmajaliit.ee

Aasta Tehasemaja konkurssi rahastab osaliselt Eesti puitmajade ekspordiklastri projekt, mida toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus klastrite arendamise programmist, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.