Tehaseline renoveerimine Sindis
Tegemist on viiekorruselise 60 korteriga Hruštšovka tüüpi elamuga Sindis. Algupäraselt raudbetoonelementidest ehitatud hoone tervikrenoveeriti 2024.a, mille käigus lisati hoone soojustamiseks kogu hoone ulatuses tehases toodetud puitkarkassist fassaadipaneelid. Renoveerimistööd viidi läbi elanike igapäevaelu minimaalselt häirides – fassaadielementide paigaldamiseks ei kasutatud tellinguid, mis kiirendab tööde kulgu ja vähendab mürahäiringut.
Välisviimistluses kasutati kahte tooni massvärvitud tsementkiudplaate, mis andis hoonele kaasaegse ilme ja vastupidavuse. Hoone ühele küljele paigaldati rekonstrueerimise käigus uued rõdud ning kõik korterid said uued aknad. Renoveerimise tulemusel saavutati vähemalt 50% kütteenergia kokkuhoid ning paigaldati kogu hoonele sundventilatsioon, mis parandab edaspidi oluliselt korterelamu sisekliimat.
Antud hoone puhul võimaldas fassaadielementide üle 95% tehaseline valmidusaste nende kiiret paigaldamist. Kogu fassaadielementide paigaldus teostati ühe neljaliikmelise meeskonna poolt 17 päevaga ning järeltööd tehti vähendatud koosseisus ligikaudu 14 päeva jooksul.
Optimaalse kinnituslahenduse leidmiseks puuriti hoone soklist välja katsekehad, mida testiti Tallinna Tehnikaülikooli laboris betooni kvaliteedi määramiseks. Lisaks viidi läbi proovipuurimisi ja tõmbeteste, et kinnituse usaldusväärsust hinnata. Kõik fassaadielemendid on kinnitatud hoone soklisse paigaldatud kronsteinidele.
Selle projekti raames piloteeriti edukalt uut tüüpi fassaadielementide horisontaalliidet, mis on varasematest lahendustest vähem töö- ja materjalimahukas. Samuti katsetati edukalt ventilatsioonitorude integreerimist fassaadielementidesse, mis võimaldab saavutada ligi 100% tehaselise valmidusastme ja kiirendab oluliselt paigaldustöid.
Fassaadielementide maht 2200 m2
Hoone energiaklass peale renoveerimist on B, energiatõhususarv 116 kWh/m²